wtorek, 28 lipca 2009
smutny to oręż, co nie broni się słowem - marina mayoral

smutny to orężmam sentyment do pani mayoral. odkąd ukazała się jej pierwsza książka życie oddać i duszę jestem jej wierną czytelniczką i na każdą kolejną książkę cieszę się jak dziecko. szczerze, nie wiem dlaczego. nie powiedziałabym, że marina jest jedną z moich ulubionych pisarek, jednak w jej opowieściach jest jakaś prawda, sens, który przyciąga.

smutny to oręż, co nie broni się słowem wyciągnęłam z półki tuż przed snem. chciałam na szybko coś poczytać, a ta powiastka była niezbyt długim wyzwaniem. pochłonęłam w całości od razu. nie mogłam się oderwać od dwóch dziewczynek - harmonii i rosy, które na czas wojny zostały pozostawione przez rodziców w sierocińcu. mnóstwo w tej książce tęsknot i marzeń o powrocie do domu, o spotkaniu z najbliższymi. dziewczynkom pozostaje pisanie listów, jednak i te potrafią czasem zgubić drogę.

piękna historia, wcale nie taka smutna, jakby mogło się wydawać, a przede wszystkim napisana tym ciekawym mayoralowym językiem, który całkowicie pochłania.

ocena: 5/6.

poniedziałek, 27 lipca 2009
dziewczyna o szklanych stopach - ali shaw

dziewczyna o szklanych stopach

zobaczyłam tytuł, zobaczyłam okładkę, opis na okładce: magiczna love story dla miłośników haruki murakamiego, i nie wahałam się ani chwili dłużej.

co prawda, nie przepadam za książkami, które mocno odbiegają od rzeczywistości, jednak cieszę się, że odkryłam historię dziewczyny o szklanych stopach.

ciało idy powoli zamienia się w szkło. póki co oszklone są tylko[!] jej stopy, jednak ten proces postępuje. gdy dziewczyna poznaje midasa - fotografika zakochanego w swojej samotności, a może po prostu przyzwyczajonego do tego stanu - znajduje w nim kogoś więcej niż przyjaciela. muszą odkryć przed sobą wzajemnie skrywane sekrety, by móc, a dopiero wtedy się okaże, czy ukochany stanie się również wybawicielem. brzmi jak bajka? czasem dobrze uwierzyć w bajki. mimo wszystko.

ocena: 3,5/6.

Zakładki:
ślady istnienia
też czytają
Przeczytane 2009
Przeczytane 2010